UkrainianEnglish
BANNER


СОЮЗ УКРАЇНОК АМЕРИКИ та УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ У ЛЬВОВІ ОГОЛОШУЮТЬ СПІВПРАЦЮ

M Zajac and Rev Gudziak

Під час вшанування керівництва Української Католицької Церкви 20 листопада 2011 року в Уні- верситеті Фордем (Fordham), у присутності Блаженнішого Патріярха Святослава, голова СУА Маріянна Заяць вручила ректорові УКУ отцеві Борису Ґудзяку чек на суму 25 тис. долярів.

Це перша частина фонду, загальна сума якого 100 тис. долярів, що його СУА закладає для розвитку жіночих/ґендерних студій в Українському Католицькому Університеті як довгострокову інвестицію, не обмежену в часі. Під час ХХІХ Конвенції СУА у травні цього року делеґатки однозначно схвалили цей безпрецендентний проєкт. Новообраний Патріярх Святослав Шевчук, почувши про закладення програми жіночих/ґендерних студій в УКУ, назвав цю новину "чудовою" і висловив думку, що "це, мабуть, вперше університет в Україні починає таку іноваційну програму." Отець Ґудзяк, який віддавна підтримує діяльність СУА, висловив свою щиру підтримку цього нового проєкту. (Інтерв'ю з отцем Борисом, студентами і працівниками УКУ щодо жіночих/ґендерних студій можна переглянути тут: http://www.youtube.com/watch?v=ePCQOjO1N24).

Програма жіночих/ґендерних студій в УКУ існуватиме при кафедрі гуманітарного факультету. Окрім студентів УКУ, на початках програма буде також відкритою для студентів міжінституційної гуманітарної програми МІГуС, що її пропонує УКУ в партнерстві з Львівським національним універси- тетом ім. Івана Франка та Варшавським університетом. СУА дав поштовх до створення програми жіночих студій в УКУ, важливою частиною якої будуть лекційні курси, що діятимуть на кошти з фонду СУА. Пер- ший курс читатиметься восени 2012 року. Провідні фахівці з жіночих/ґендерних студій, а також вибрані членки СУА, утворять консультативну раду, яка продовжуватиме визначати цілі закладеного фонду.

Сподіваємося, що співпраця між СУА та УКУ створить плідний ґрунт для нових, ориґінальних ідей у майбутньому. Така іноваційна програма може стати взірцем для інших українських університетів. Закладаючи цю програму, СУА претендує на те, аби відігравати важливу ролю в освіті майбутніх провід- ників серед українських жінок.

Упродовж усього свого існування Союз Українок України, заснований Міленою Рудницькою 1921 року, та СУА, заснований у США 86 років тому, наголошували на важливості освіти та всяко сприяли їй. Свідченням цього є школи-світлички СУА, що діють по всій Америці, ефективний та багатопрофільний Стипендійний фонд та видання книжок на кшталт A Candle in Remembrance (опубл. у жовтні 2010 року). Як найбільша та найдавніша організація українських жінок в діяспорі, що має на меті збереження української культури, історії і традицій через освіту, СУА вважає співпрацю з УКУ у створенні програми жіночих/ґендерних студій важливим вкладом в майбутнє українських жінок. (Просимо завітати на наш вебсайт: www.unwla.org).

 Хочемо заохотити нашу діяспору зробити свій вклад у цей іноваційний проєкт. Датки на ім'я "UNWLA" з позначкою “Women’s/Gender Studies @ UCU” просимо надсилати до нашої канцелярії за адресою: 203 Second Avenue, N.Y., N.Y. 10003.

 Маріянна Заяць, голова СУА
Лідія Білоус, заступниця голови СУА у справах зв’язків.

http://www.youtube.com/watch?v=ePCQOjO1N24