UkrainianEnglish
BANNER

СУА відзначує своє 85-ліття
Новим Проектом Суспільної Опіки:
“Допомога і Догляд для Старших”

3 грудня  три представниці управи СУА, а саме: Маріянна Заяць, Уляна Зінич і Ірина Рудик вирушили з Ню Йорку до Чікаґо, щоб разом із групою добровольців з Округи СУА Чікаґо перепакувати близько 5000 фунтів на висилку в Україну. В пятницю, 4 грудня, у величезному магазині нас зустріли девять союзянок і муж однієї пані, котра не змогла бути присутня, і розпочалась праця.Group Picture

 Дякуючи  союзянкам  Чікаґо: Олені Харкевич, Оресті Фединяк, Оксані Яцьків, Оленці Приймі, Евгенії Бискош, Христині Соболь, Христині Джук, Еві Зеленко, Любі Новак та панові Василеві Щербюку, котрий заступав дружину п. Марію, всі  речі були акуратно  упаковані  на висилку до  десяти  геріатричних  пансіонатів.  З розумінням   віднеслася  до  нашої  праці  компанія ,,Міст”, надавши  свої  послуги  і  велику  знижку  вартості  пересилки  пакунків  в  Україну.  Оплату  пересилки  взяли  на  себе  округи СУА. Це коротке повідомлення про першу фазу акції "Допомога і догляд для старших"Packaging Process

 

В пляні, що дальше кожна Округа СУА буде підтримувати  ,,свій” пансіонат, спілкуючись із завідувачами пансіонатів і з членкинями Союзу Українок України  областей, де знаходяться старечі доми. Акція "Допомога і догляд для старших" тільки розпочалась і  ми  запрошуємо  всіх   союзянок  і наших однодумців  активно підтримати її, і своєю участю полегшити життя потребуючим, а самим, відчути  приємність від своєї праці.

Тут знаходиться більше інформацій

 

Допомогві Акції СУА


...потребуючим українцям в США і поза її межами,
 потерпілим від різних лихоліть.Декілька акцій:

Декілька акцій

1927 р. Допомога жертвам повені на Закарпатті.

1930 р. “Медичний допомоговий фонд” –
допомога жертвам “пацифікації” і Українській Народній Лічниці у Львові.Our Life Famine Issue

1933 р. Створено “Комітет негайної допомоги голодуючій Україні.”

В листопадовому числі журналу “Наше Життя” 2003 р.поміщено ориґінали документів, що свідчать про заходи, які СУА провів в справі жертв Голодомору 30-тих років.

СУА передав до “United States Government Commission on Ukraine Famine” (Державна комісія США з питань Голодомору в Україні) копії документів з архіву СУА про заходи допомоги.  Для вшанування 70-ліття Голодомору, 2004 р. СУА проголосив проєкт придбання і вимагання книжок про голод в Україні 1932-33 у місцевих бібліотеках. Цей заклик СУА поміщено в обіжнику СКУ.

1934 р. Допомога жертвам повені в Місісіпі, США.

1939 р. Допомога втікачам з Карпатської України.  Допомога в Україні – інвалідам, родинам політичних в’язнів, “Рідній Школі”, “Просвіті” заслуженим громадянкам, що опинилися у скрутному становищі. 

1942 р. СУА активно включився в працю Червоного Хреста. Вступлення США в 2-гу світову війну вимагало допомоги, тим більше, що сини членок СУА були в американському війську.  Творилися Клюби Воєнних Матерів, які дбали про контакт із вояками. 

1945 р. По закінченні Другої світової війни вислано до Европи тисячі фунтів одягу і харчів для “скитальців”. СУА допомагав викликами у переселенні до Америки.

1949 р. При СУА створено Комітет “Мати й Дитина”  для переведення збірок на допомогу “скитальцям”. На X Конвенції СУА “Мати й Дитина” долучено до суспільної опіки.
СУА зорганізував гуртожиток у Філядельфії  для вдів з дітьми, де діяла “Світличка”. Матері мали нагоду залишати дітей під опікою, шукаючи за працею. До 1951 р. Через гуртожиток перейшло 150 осіб.

1953-63 рр.  Відділи СУА взяли під опіку садочки і школи українознавства в Німеччині, Австрії та Бельгії.

1967 р. Звернено висилкову допомогу одягу до Арґентіни й БSocila Welfare Childrenразілії, зокрема до сиротинців.

1978-79 рр.  СУА вітав дисидентів і переводив збірки на їх улаштування у вільній країні.

Social Welfare

1986 р. Створено “Фонд Чорнобиля-дітям потерпілим від ядерного вибуху”.  Закуплено медичні прилади й устаткування для точних діягноз при лікуванні та велику кількість ліків.

1998 і 2001 рр.  Допомога жертвам повені на Закарпатті.

2001 р. СУА перевів збірку на Червоний Хрест іфонд пожежників для потерпілих в наслідок терористичного нападу на Америку.   Харитативна допомога у 50-ліття СУА склала понад 1,000,000.00 дол. “Молочко і булочка наймолодшим школярам України”Moloko i Bulochka

Протягом 1990-2005 рр. Суспільна Опіка СУА,  завдяки членству і жертводавцям, надіслала допомогупотребуючим в Україні і до інших держав світу понад 3,000,000.00 дол. на:
- медичну і гуманітарну допомогу;
- акцію “Молочко і булочка наймолодшим школярам України”;
- лікувальні оздоровчі табори для дітей з різних областей України;
- сиротам і бабусям в Україні.