UkrainianEnglish
BANNER


Неоцінений Талант Української  Жінки

Жінка обдарована вродженою інтелігентністю, наділена особливими рисами характеру та винахідливістю.  У будь-якій життєвій ситуації вона зуміє виконати всяку роботу та раціонально розв’язати представлені їй завдання.  Під словоМатіа Сгамбарам інтелігентність потрібно розуміти природнє обдаровання виявляти своє вміння, знання й досвід та практично примінювати і використовувати їх в реальному житті.  Коли приглянемося до праці української жінки в родинному і громадському житті, то приходимо до висновку, що вона має здібність реалізувати свої таланти в різних ділянках сьогоднішнього життя.  Ще донедавна роль жінки в родині була обмеженою виключно до справ творення і ведення родинного життя – народжувати дітей та виконувати обов’язки жінки, матері, господині.

Однак, життя людини у світі постійно змінюється, особливо життя людини теперішньої епохи.  Сьогоднішні технології висвободили вчорашню жінку від багатьох обов’язків, як наприклад: носити воду з криниці, розпалювати вогонь в печі, навколішки мити та чистити і т.п... 

Сьогоднішня українська жінка використовує вивільнений час в іншій площині родинного і громадського життя.  Нарівні з чоловіком вона стає до заробіткової праці (що досі вважалось тільки винятковим явищем) та реалізує себе рівноправним партнером у забезпеченні фінансової бази родинного життя.  Водночас вона створює умови до виявлення своїх талантів поза домашньою працею, беручи активну участь у громадській діяльності. 

В ХХІ столітті, в часі насиченості товарів на ринку збуту, виникає світова економічна криза, яка не обминула й Україну.  Ця криза впритул стала перед лицем української жінки.  В цей тяжкий економічний час Українська жінка не розгубилася.  Вона, з певним соціальним статусом в Україні (вчитель, інженер, науковець, лікар чи робітниця), взяла весь тягар на себе для здобуття фінансових ресурсів на прожиття її родини.  В пошуках праці, з великим тягарем в серці залишивши родину, а часом і зовсім малих дітей чи Марія Шкамбара престарілих батьків, виїхала за кордон, щоб отримати будь-яку, навіть некваліфіковану працю.  Таким чином, вона була спроможна фінансово полегшити своїм рідним проживання в Україні під час кризової ситуації, та одночасно підтримати економіку Батьківщини.  Із звіту Анни Кісіль, голови Міжнародної Громадської Організації „Четверта хвиля” маємо інформацію, що всі заробітчани в загальній сумі пересилають близько 19 мільярдів євро на рік для підтримки своїх рідних, чим одночасно підживлюють економіку України. 

Але і тут, як завжди буває, виникають позитивні і негативні сторони розв’язки.  Родина відчуває, зокрема діти, відсутність матері, жінки, дочки, якої ніхто не замінить.  З плином часу розпадаються сім’ї, при живих батьках діти стають сиротами, державні сиротинці поповнюються дітьми з вулиць.  Втрачає родина свої міцні національні коріння, держава втрачає повноцінне виховане молоде покоління, яке в родинному колі отримало б добре виховання, відповідну освіту.  Це є однією із найважливіших проблем сьогодення в Україні, над якою повинні працювати не тільки самі жінки, але повинні активно включитися урядові, державні інституції.  Тільки з допомогою уряду України можна подолати безробіття в країні, забезпечити щасливу майбутність підростаючого покоління, жінки, матері, забезпечити швидкий розвиток держави та досягти пророкуючого щасливого майбутнього могутньої держави – України! 

Марія Шкамбара

«Українка в Світі», квартальний бюлетень Світової Федерації Укр. Жін. Оргцій (СФУЖО

 

ПОКЛИКАННЯ ЖІНОЧИХ СЕРДЕЦЬ

Краса врятує світ. Ці відомі слова перш за все стосуються жінки. Жінки – матері, жінки – берегині домашнього вогнища, жінки – національно свідомої патріотки, активної громадянки. Красою своїх добрих, щирих сердець і самовідданою любов’ю до рідного народу і України славляться членки Союзу Українок Америки (СУА) – найстаршої і найчисельнішої жіночої організації США.

В далекому 1925-му році далеко від Батьківщини українські жінки об’єдналися, щоб  не втратити своєї національної ідентичності, зберегти українську мову, культуру, мистецтво, народні традиції і звичаї на чужині. СУА керується засадами християнської етики, релігійного зрозуміння, політичної понадпартійності та підтримує принципи прав людини. СУА об’єднує жінок українського походження або приналежних до української спільноти, які живуть в США.

Перший Відділ Союзу Українок Америки утворився в Ню Йорку, існує досьогодні і є одним з найбільших і найактивніших Відділів СУА. Наймолодший 131-ий Відділ СУА в Гіллсборо, Ню Джерзі утворився два місяці тому і складається виключно з молодих жінок останньої хвилі еміґрації. Для утворення нового відділу Союзу Українок Америки потрібно найменше десять жінок. Наші відділи розташовані по цілій Америці: від Атлантичного океану на сході  до Тихого на заході і від Канадського кордону на півночі до сонячної Флориди на півдні. Союзянки працюють у своїх відділах з ентузіазмом і покликанням в дружній, теплій атмосфері. Спільна праця для громади, праця в гурті і жіноче спілкування допомагають долати буденність і депресію, приносять радість і задоволення в житті.

Організація має багату історичну спадщину з різносторонніми напрямками діяльності. Наші попередниці постійно інформували світ про політичні і культурні репресії у поневоленій Україні. Проводили  демонстрації протесту, висилали петиції і телеграми до урядів американських і європейських держав, ООН. Від проголошення незалежності України члени СУА надсилають петиції до сенаторів і конґресменів своїх штатів, вимагаючи від уряду Америки підтримувати Україну в її політичному і економічному реформуванні.

Суспільна опіка СУА завдяки жертводавцям надсилає гуманітарну допомогу дітям-сиротам, одиноким бабусям, фонди на лікувальні оздоровчі табори для дітей з різних областей України та ін.

Союз Українок Америки завжди відгукується на всі біди, що стаються в Україні. У 1986-му році було створено ,,Фонд Чорнобиля – дітям, потерпілим від ядерного вибуху”. Цей фонд існує донині. Закуплено медичні прилади й устаткування для точної діагностики при лікуванні та велику кількість ліків.

Минулого літа велике стихійне лихо спіткало Західну Україну, де небувала повінь наробила значні руйнування. Відразу було організовано збір коштів для потерпілих і наші союзянки відгукнулися великодушними пожертвами. Голова СУА Маріянна Заяць і Почесна голова СУА Ірина Куровицька повезли зібрані кошти і особисто передали їх жителям сіл Прутівка і Тулова Снятинського району Івано-Франківської області. Зі сльозами вдячності приймали потерпілі щедрий дар від українських жінок з Америки.

Понад 40 років існує Стипендійна акція СУА. За ці роки виплачено понад 20 тисяч стипендій в сумі понад 4,5 млн. дол. у 18-ти країнах світу. Від часу існування незалежної України основна маса стипендій надається студентам України.

В центрі уваги Союзу Українок Америки завжди стояло і стоїть виховання молодого покоління в українському національному дусі. Відділи СУА мають ,,Світлички” для дітей дошкільного віку, де у формі забав дітвора засвоює українські традиції і звичаї, співає і танцює.

Одночасно союзянки сприяють збереженню української ідентичності, культурно-мистецької спадщини, народних традицій в еміґрації. Гордістю Союзу Українок Америки є Український Музей в Ню Йорку, який засновано в 1976-му році руками і коштами союзянок. Від 2005 року Музей знаходиться у власному новозбудованому будинку на 6-ій вулиці і є репрезентантом української культури і мистецтва в Америці.

Візитною карткою СУА є двомовний журнал ,,Наше Життя”, який виходить щомісяця безперервно від 1944-го року.

Канцелярія СУА розташована в Ню Йорку за адресою: 203 Second Ave, New York, NY 10003 у просторій і затишній власній домівці. Тел. 212-533-4646. Кожного, хто завітає сюди, гостинно зустріне пані Наталка Дума, адміністратор канцелярії СУА, яка повідомить Вам адресу відділу СУА, розташованого найближче від Вашого дому. Подаємо електронну адресу СУА e-mail: unwla@unwla.org. Website: www.unwla.org.

Наша організація потребує припливу нових сил. Головна Управа Союзу Українок Америки в березні цього року розпочала кампанію приєднання нових членів. Отож, запрошуємо всіх жінок незалежно від віку, віросповідання і політичних поглядів. Кожен може знайти щось цікаве для себе. Ми почуваємо себе однією великою родиною, де панує дружня творча співпраця задля майбутнього української діяспори Америки, для розвитку і процвітання незалежної України.

Лідія Слиж

Membership Form