UkrainianEnglish
BANNER

Більші Почини СУА

1932 р. СУА скликав Перший Жіночий Конґрес в Америці з участю представниць жіночих організацій США і Канади, який став історичною подією усього українського жіноцтва та окреслив нові перспективи розвитку СУА. Church

1933 р. Участь у Світовій Виставці в Чікаґо.

СУА влаштував виставку, яка репрезентувала всі галузі українського народного мистецтва. Експонати виставки були закуплені Союзом Українок Америки у Кооперативі “Українського Народного Мистецтва” у Львові.

1961 р. Побудова пам’ятника Лесі Українки Lesia UkrainkaПам’ятник скульптора
М. Черешньовського у Парку культури, Клівленд, Огайо (заходом 33 Відділу і Округи
СУА Огайо). На пам’ятнику напис:


“Цей пам’ятник здвигнув Союз Українок Америки”

 


Збірку СУА українського народного мистецтва доповнювано протягом років. Відділи СУА використовували експонати цієї збірки для влаштовування виставок в різних містах США задля пропаґування українського народного мистецтва.Folk Art

1967 р. СУА відкрив Музей Народної Творчости з експонатів СУА в будинку Українського Інституту Америки в Н.Й., який приміщувався там до 1973 р.

1974 р. Коли осідок централі СУА перейшов знову до Нью-Йорку, продано дім СУА у Філядельфії закуплено із Українським Конґресовим Комітетом Америки (УККА) будинок номер 203 на 2-ій Авеню в Нью Йорку (власність СУА - 2 поверхи).

1976 р. СУА заснував Український Музей в Нью-Йорку і передав громаді. Музей приміщено на двох поверхах в будинку СУА.


 

Folk Art in Uk. Museum

Музей відкрито етнографічною збіркою СУА, яка начисляла на той час 800 експонатів.  Музей заінкорпоровано як окрему одиницю із 51 процентом голосів СУА та великою фінансовою підтримкою членства і відділів СУА. Кожночасна голова СУА є першою заступницею голови Управи Українського Музею. Від 2005 р. У.М. приміщується у власному будинку, а членство СУА продовжує підтримувати його фінансово.