UkrainianEnglish
BANNER

Історія СУА


Союз Українок Америки (СУА) є найбільша й найстарша українська крайова жіночa організація Сполучених Штатів Америки (США), яка дієсамостійно. СУА має державний статус неприбуткової організації звільненої від оподаткування під “IRS”кодом 501(c)(3). Заснована 1925 р. п’ятьма жіночими товариствами Нью Йорку й околиці.

Причиною об’єднання стало виключення Національної Ради Жінок України із Міжнародної Ради Жінок (членомякої вона була від 1920 р.) в травні 1925 р. на Ґенеральній Асамблеї у Вашінґтоні, столиці США. Це сталося узв’язку з тим, що Україна втратила свою державну незалежність, яка була обов’язковою передумовоючленства в Міжнародній Раді Жінок (МРЖ).

Після повернення української делеґації з Вашінґтонуна вічу жіночих товариств в Нью-Йорку вирішено об’єднатись в центральну організацію. У червні1925 р. затверджено цю постанову і прийнято назву Союз Українок Америки.UNWLA First Group

Мета об’єднання - повідомляти вільний світ про подіїна рідних землях, допомагати Батьківщині морально й матеріяльно, сприяти збереженню української ідентичности, культурної і мистецької спадщини і народних традицій в еміґрації.

СУА керується засадами християнської етики, релігійного вирозуміння й політичної понадпартійности та підтримує принципи прав людини.

СУА об’єднує жінок українського походження або приналежних до української спільноти, які живуть у США.

Організаційна схема СУА – Головна Управа, Екзекутива, Округи, Відділи, вільне членство. У статуті СУА та правильниках внутрішної дії подана система праці. Найвищим законодавчим органом організації є Конвенція СУА, яка відбувається що 3 роки.First Convention

На зміст праці СУА впливають події на рідних землях. СУА постійно інформував світ про культурні і політичні репресії у поневоленій Україні. Переводив демонстрації протесту, висилав петиції і телеграми до урядів американських і европейських держав, Ліґи Націй, а після останньої світової війни – до Організації Об’єднаних Націй.

Від проголошення незалежности України члени СУА надсилають петиції до сенаторів і конґресменів своїх штатів, вимагаючи від уряду Америки підтримувати Україну в її політичному й економічному реформуванні. Один з успіхів таких акцій стало усунення 2006 р. поправки Джексона-Веніка й підписання Президентом Джорджем Бушем закону про постійні нормальні торговельні відносини з Україною. СУА продовжує спростовувати неточні відомості про Україну в пресі і на телебаченні.

Від 1926 р. СУА почав уряджувати виставки українського народного мистецтва в американських інституціях задля ознайомлення громадськости з багатобічною культурною спадщиною українців. Відділи СУА продовжують це і сьогодні.

Convention 26

Історія СУА
1925 - 2000
Тут знахоґдится більше інформації