UkrainianEnglish
BANNER
Минулі Події 2009

Минулі Події 2010

Події 2011

 

Invitation

Тут знаходиться більше інформацій

 

86-ий Відділ СУА в Нюарку Ню Джерзі

запрошує вас на Літературний Вечір
видатної, української поетеси,
  палкої патріотки України,
лауреата Національної премії
 імені Тараса Шевченка
Ліни Костенко
Lina Kostenko
та на показ фільму її поеми " Маруся Чурай"

Подія відбудеться в суботу о 4-ій год. по пол.
12-ого листопада 2011 р. в залі церкви Св. Івана Хрестителя
719 Sandford Ave, Newark, NJ

На закінчення вечора, запрошуємо до гутірки при каві та солодкому.

Вступ $10.00.

 

56-ий Відділ СУА
Ім. Мілени Рудницької

Має шану
запросити Вас на полуденок і відзначення 20-о Ювілею відділу
З участю Голови СУА Маріянни Заяць
В неділю, 27-о березня, 2011 року
о 12:30 год. п.п.
в Jacaranda West Country Club
1901 Jacaranda Blvd.
Venice, Florida

Даток $25.00
За квитками і столами просимо звертатись до:
Ліди Белендюк                                                                      941-426-4049
Олі Пастернак                                                                       941-426-0354


 

Союз Українок Америки - Відділ в Ґлен Спей
Запрошуємо всіх на
Великодний Базар
2-3 квітня 2011 року

Easter Bazzar
Тут знаходиться більше інформацій

 

Свято Героїні

Організатори - Союз Українок Америки - 56-ий Відділ
 ім.Мілени Рудницької

Цьогорічне свято Героїні, організоване 56 Відділом СУА ім.Мілени Рудницької у Норт Порті , Флорида,  було присвячене жінці-борцеві , людині нескореного Духу , талановитій   майстрині слова і вишивки, героїні України, одній зі ста героїнь світу, великій Українці  - Ірині Сеник , яка сама охарактеризувала свою життєву дорогу так: “…кетяги калини , що зачепилися за дроти...”

Святково прибрана  заля  українського Осередку ім.св. Андрія. Квіти, вишивки, із портрету  на сцені  дивиться на нас Ірина Сеник. Як багато переживань у цьому погляді !? На стенді біля сцени виставлено  книги І.Сеник, а також вишиті вироби: сукні, серветки, рушники вишиті за її взорами. Навіть, святкова афіша прикрашена взором  талановитої  героїні.

У залі звучить  “Богородице Діво” на муз.Федорова у виконанні  хору союзянок. Оксана Лев-голова Відділу, відкрила свято, привітала присутніх. Програму  вела Лариса Шпон. Із  доповіддю  “Незабутня Ірина Сеник”, виступила Уляна Сось, у якій розповіла про тернистий життєвий шлях цієї української патріотки . Від юних літ, будучи зв’язковою ОУН і ув’язненою уже у 19-ти літньому віці, і до останнього  повернення  з  неволі  у 1983році, найдовгостроковіший  політв’язень-жінка, що відбула 34 роки в’язниць,таборів і заслань. Все своє життя І.Сеник  боролась, жила і творила для України. Творіння своїх рук і серця, вона дарувала людям. Десятки літ каторги фізично знесилили її, але не зламали її духовно.

У програмі свята переплітались розповіді, спів, музика і поезія. Музичну композицію на фортепіано віртуозно виконав Орест Лазор, сольо співом  зачарувала глядачів Христина Боднар Шелдон, виконавши арію з оперети. Поезії   Яра Славутича та Ганни Черінь, присвячені  Ірині Сеник , декламували Ірина Жизномирська і Галина Король. Зворушливою і дуже цікавою була розповідь очевидця подій ,Почесної Членки СУА Іванни Мартинець.  У 1998 році , на запрошення українських жіночих організацій, Ірина Сеник перебувала у США. Всі жіночі організації Рочестеру , за ініціативою голови одного з відділів СУА  , відзначили 50-ти ліття СФУЖО і приготували вечір життя і творчості  Ірини Сеник. А наступного дня відбувся бенкет і  церемонія вручення грамот “100 Героїнь Світу  “, організовані Рочестерським об’єднаним жіночим комітетом. Коли ведуча представляла кандидатуру Ірини Сеник і сказала , що ця жінка була ув’язнена  34 роки, то всі присутні   раптово встали,  і зі сльозами на очах вітали нашу Героїню. Оплескам не було кінця,  і американки намагалися , бодай, потиснути руку цій тендітній жінці –українці нескореного духу і непохитної волі.” Ця подія була незабутньою!”- ділилась спогадами  Іванна Мартинець.Choir

Продовжив програму свята хор  Союзу Українок нашого Відділу, без якого не проходить жодна урочиста подія,  і яким протягом 15-ти років диригує невтомна і віддана  своїй справі Любов Добровольська Інграм.  У чудовому виконанні хору прозвучали “Contra Spem Spero”  сл.Лесі Українки , муз. Маркович,  “Ой зацвіли фіялочки”  на муз.Ф.Колесси  і  “Червоні  маки” на  муз. Романа Савицького.

Із заключним словом виступила  Марія Наваринська- Почесна Членка СУА, почесна Голова Відділу, а також голова  підготовчого комітету і виконавиця прекрасно оформленої  афіші і програмок . Подякувала усім виконавцям  і присутнім за участь у святі вшанування Героїні України, Героїні Світу. На завершення всі заспівали Славень України.

Нехай невмирущою залишиться пам’ять про наших героїв!

Ірина Брик-Жизномирська, пресова референтка Відділу.

Performers Vidil 56

Виконавці свята зліва направо : Іванна Мартинець,Оксана Лев, Уляна Сось, Орест Лазор, Марія Наваринська, Галина Король, Ірина Жизномирська, Лариса Шпон.